Hranatý květináč – neotřelá volba pro moderní interiéry!


Moderní interiéry jsou o jedinečnosti a originalitě. Pokud se snažíte najít nové a neotřelé způsoby, jak ozvláštnit svůj domov, může být hranatý květináč tím pravým řešením!

Výhody hranatých květináčů

Jednou z největších výhod hranatých květináčů je jejich jedinečnost. Klasické kulaté květináče jsou sice klasikou, ale hranaté květináče přinášejí do prostoru něco nového a neotřelého. Navíc mnoho moderních designů bylo vytvořeno speciálně pro hranaté květináče, takže máte větší šanci najít ten, který se bude hodit vašemu interiéru.

Další výhodou hranatých květináčů je jejich praktičnost. Díky svému tvaru se hranaté květináče snadno umisťují na police, stolky, na parapet, ale i na podlahu. Navíc, pokud máte omezený prostor, můžete získat více místa pro rostliny tím, že je umístíte do hranatých květináčů.

Jaké rostliny si vybrat do hranatého květináče?

Pokud máte rádi sukulenty, hranaté květináče jsou pro ně dokonalým řešením. Sukulenty jsou často malé a mají krátké kořeny, což znamená, že nevyžadují velký květináč. Hranaté květináče jsou ideální volbou pro malé sukulenty, jako jsou například rostliny z rodů Haworthia a Echeveria.

Pokud máte rádi větší rostliny, můžete zkusit nějakou z tropických rostlin. Tyto rostliny mají často velké listy nebo výrazné květy, což znamená, že budou vypadat skvěle v hranatých květináčích. Některé z oblíbených tropických rostlin jsou například Monstera, Ficus nebo Filodendron.

Kde získat hranatý květináč?

Existuje mnoho míst, kde můžete najít hranaté květináče. Můžete zkusit některé z velkých řetězců prodejen s rostlinami jako jsou například Ikea, Bauhaus nebo Hornbach. Pokud preferujete originální designy, můžete zkusit některé z menších prodejen s designovým zbožím nebo některé z e-shopů specializovaných na květináče.

Například na stránkách Domexim.cz najdete širokou nabídku hranatých květináčů v různých velikostech a designech. Vyberte si ten, který se vám líbí nejvíce a přineste do svého domova kousek moderního designu!