Jak si vytvořit květináče na zábradlí, které ozdobí vaše balkóny a terasy?


Vyberte vhodné rostliny

Při výběru rostlin se zaměřte na jejich nároky na světlo a vlhkost. Dobrým řešením jsou například petúnie, pelargonie, begonie a surfinie.

Zvolte správný květináč

Pro zábradlí je nejvhodnější květináč s připevněním na zábradlí. Dále je důležité zvolit květináč s dostatečnou velikostí, aby rostliny měly prostor pro kořeny.

Připravte si vhodnou zeminu

Vyberte si kvalitní substrát s dobrou zadržovací schopností vody a živin. Dále můžete přidat do zeminy hnojivo pro květiny, které podpoří růst a kvetení rostlin.

Zasaďte rostliny do květináče

Před zasazením rostlin do květináče je nutné připravit drenážní vrstvu, která zabrání přemokření zeminy. Poté zasaďte rostliny do květináče a doplňte zeminu. Po zasazení zalijte rostliny vodou.

Umístěte květináče na zábradlí

Po zasazení rostlin do květináče je nutné tento umístit na zábradlí. Při umístění je důležité dbát na to, aby květiny měly dostatek světla, ale zároveň nebyly vystaveny přímému slunci. Dále je důležité zabezpečit květináč proti větru.

Ošetřujte rostliny správně

Pro správný růst a kvetení rostlin je nutné dbát na pravidelnou zálivku a hnojení. Dále je důležité odstraňovat odkvetlé květy a případné vadlé listy.

Pokud budete postupovat podle těchto tipů, vytvoříte si krásné květináče na zábradlí, které budou ozdobou vašeho balkónu či terasy. Pokud byste si chtěli zakoupit kvalitní substrát nebo hnojivo, doporučujeme navštívit e-shop MedaPharma.